Witaminy i ich wielka rola

Wszyscy wiemy, że powinniśmy spożywać produkty bogate w witaminy, bo jest to konieczne dla utrzymania zdrowia i dobrej formy. Wiemy, ale nie zawsze się do tego stosujemy. Obecne posiłki coraz częściej są pospieszne i skomponowane bez wyobraźni. Witaminy wydają się ginąć w gąszczu przetworzonych produktów.
Z jednej strony jesteśmy coraz bardziej uświadomieni w kwestii zdrowego odżywiania, z drugiej: w natłoku codziennych spraw i obowiązków nie mamy czasu o to zadbać. Lekceważąc wysokie znaczenie witamin i składników mineralnych dla naszego zdrowia, możemy doprowadzić do poważnego schorzenia: awitaminozy.
Witaminy mają do odegrania w naszym organizmie kluczową rolę. Wspierają działanie narządów i wydzielanie enzymów, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Narażając nasz organizm na ich braki, powodujemy poważne zaburzenia, które mogą mieć bardzo bolesne konsekwencje dla naszego zdrowia i życia. Na szczęście w aptekach można zakupić specjalne preparaty, który uzupełniają witaminy. Warto po nie sięgnąć, szczególnie jeśli nasze posiłki są pospieszne i niekompletne.

Previous post Najlepsze źródło witamin
Next post Witaminy z grupy B