Brak witamin jest groźny

Witaminy to związki chemiczne, które w bardzo kluczowy sposób oddziałują na działanie całego naszego organizmu. Nadzorują zachodzące w nim procesy, stymulują narządy do prawidłowego działania – można śmiało rzec, że wraz z minerałami i składnikami odżywczymi napędzają całą machinę, jaką jest ciało człowieka. Jeśli nie dostarczamy organizmowi odpowiednich dawek witamin, możemy doprowadzić do zaburzeń w pracy naszego ciała i groźnej choroby: awitaminozy.
Każda z licznych witamin ma do spełnienia własną rolę, ale wszystkie ze sobą współpracują i już brak jednej z nich ma kolosalne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Oczywiście, nie są to skutki natychmiastowe, zaburzenia następują stopniowo, niszcząc organizm. Dlatego należy być czujnym i nie lekceważyć niepokojących objawów, nawet jeśli wydają się być błahe. Wypadanie włosów lub zmęczenie? To także może być objaw niedoboru witamin i zachodzących w organizmie nieprawidłowości. Trzeba im zapobiegać i szybko uzupełniać niedobory.
Witaminy trafiają do naszego organizmu z pożywieniem, więc powinniśmy dbać o urozmaicenie jadłospisu. Możemy przyjmować także preparaty multiwitaminowe.

Previous post Wpływ witaminy A na nasze zdrowie i wygląd
Next post Skąd brać witaminy?