Cenna witamina C

Istnieje wiele witamin i minerałów, które są istotne dla zachowania zdrowia. Wśród tych, które znamy i jednocześnie cenimy najbardziej znajduje się witamina C. Jej rola w organizmie jest naprawdę ogromna.
Jakie pełni zadania?
Witamina C znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości zapobiegających infekcjom. Wszystko dzięki temu, że przyczynia się do uszczelnienia naczyń krwionośnych, które jednocześnie zostają skutecznie wzmocnione. Te jej właściwości sprawiają, że równie skutecznie zapobiega tworzeniu się pajączków na twarzy czy nogach. Za sprawą neutralizacji wolnych rodników opóźnia znacznie proces starzenia się. Tym samym sprawia, że zmarszczki na naszej twarzy pojawiają się później.
Źródło
Witaminę C możemy sobie dostarczyć, sięgając po suplementy diety. Każdy wielowitaminowy preparat zawiera również kwas askorbinowy. Nie należy jednak zapominać o pożywieniu. W witaminę C bogate są przede wszystkim czarne porzeczki, które znajdziemy w naszych przydomowych ogródkach. Jej dużych ilości dostarczy nam również papryka.

Previous post Epistane w sporacie co musisz wiedzieć
Next post Niezbędna witamina D