Preparaty witaminowe dla sportowców

W diecie sportowca znajduje się spora ilość białka oraz węglowodanów. ponadto nie powinno tutaj zabraknąć zdrowych tłuszczy oraz produktów bogatych w witaminy. To one bowiem wspomagają prawidłową pracę organizmu.
Skąd brać witaminy?
Witaminy znajdują się w licznych produktach spożywczych. Organizm samodzielnie wytwarza niewielkie ilości witaminy D, do czego potrzebna jest energia słoneczna. Jeśli nasza skóra nie ma kontaktu ze promieniami słonecznymi, witaminę D musimy dostarczać z pożywieniem. Dzieje się tak w przypadku wielu innych witamin. Poszukujemy ich w produktach spożywczych.
Suplementy diety
Jeśli zastanawiamy się, czy nasz organizm otrzymuje odpowiednią dzienną dawkę witamin, warto skorzystać z suplementacji. Niektóre owoce i warzywa mogą zawierać mniej witamin, niż się spodziewamy. Wpływa na to obecność w chłodni czy gotowanie. Suplementy dostarczają nam natomiast konkretnej dawki witamin, która w stu procentach pokrywa zapotrzebowanie. Sportowcy powinni spożywać więcej witamin i minerałów ze względu na aktywny tryb życia.

Previous post Witamina D – dlaczego nie może jej zabraknąć?
Next post Niezbędna witamina E