Niezbędna witamina E

Świat witamin jest niezwykle bogaty i różnorodny. Znajdziemy w nim między innymi witaminę E, która niezbędna jest każdemu z nas, ale szczególnie potrzebują jej kobiety.
Jaka jest jej rola?
Zadaniem witaminy E jest między innymi pobudzanie jajników do pracy. Tym samym sprawia ona, że w kobiecym ciele znajduje się odpowiednia ilość żeńskich hormonów płciowych. Jej rola zaznacza się również w procesie owulacji. W przypadku pań, które spodziewają się dziecka chroni przed poronieniem. Kobiety, które weszły już w okres menopauzy powinny dbać szczególnie o jej odpowiedni poziom. Sprawi on bowiem, że dolegliwości okresu klimakterium będą zdecydowanie łatwiejsze do zniesienia.
Źródła
W aptekach można kupić preparaty, które zawierają witaminę E. Z uwagi na to, że rozpuszcza się ona w tłuszczach zawsze trzeba zażywać je w trakcie spożywania tych posiłków, które powstały z dodatkiem tłuszczu. W składnik ten bogate są również nasiona roślin oleistych, przede wszystkim słonecznik. Dobrym jej źródłem są również niezwykle smacznie migdały.

Previous post Preparaty witaminowe dla sportowców
Next post Witaminy i sport