Witaminy i sport

Sportowcy potrzebują zbilansowanej diety, aby móc podołać intensywnym treningom i zapewnić organizmowi właściwe funkcjonowanie. Sięgają zatem po suplementy diety, które mają pokryć zapotrzebowanie na cenne składniki.
Brak witamin
W diecie nie zawsze znajduje się taka ilość witamin, jakiej potrzebuje nasz organizm. Niektóre owoce przeleżały dużo czasu w chłodni i nie są tak bogate w witaminę C, jak powinny być. Jest to cenna witamina, która chroni przed wolnymi rodnikami. Innym ważnym elementem jest witamina D, która wpływa na gospodarkę wapniową organizmu i gwarantuje odpowiedni stan kości i zębów. Skąd brać witaminy, aby mieć pewność, że nie dostarczamy ich zbyt mało?
Źródła witamin
Dobrym sposobem na zapewnienie sobie idealnej dawki witamin jest skorzystanie z suplementów diety. Są to skoncentrowane dawki witamin, które gwarantują nam pokrycie dziennego zapotrzebowania. Dostępne są między innymi preparaty dla kobiet i dla mężczyzn. Nie musimy szukać osobnych produktów, bo wszystkie składniki są w jednej kapsułce.

Previous post Niezbędna witamina E
Next post Wpływ witaminy A na nasze zdrowie i wygląd