Witamina A – piękna skóra, włosy i paznokcie!

Witamina A jest jedną z najważniejszych dla naszego ciała. Dzięki jej obecności, w prawidłowy sposób zachodzą różne procesy, dlatego nie może jej zabraknąć. Takim wyznacznikiem tego, czy nie brakuje nam tej witaminy, jest stan włosów, skóry i paznokci. Bierze ona bowiem udział w budowaniu i wzmacnianiu komórek, odpowiadających za ich kondycję.
Beta karoten – dlaczego warto po niego sięgać
Witamina A jest też odpowiedzialna za koloryt skóry. Jej niedobór charakteryzuje się tym, że cera staje się ziemista, niezdrowo wygląda. Beta karoten to barwnik, który sprawia, że cera promienieje bowiem i pięknie się opala. Dlatego przyjmowanie preparatów z witaminą A wpływa na przyspieszenie tego procesu. Oczywiście w przypadku stosowania zrównoważonej diety i niepomijania w niej takich składników, jak marchewka, dynia, wątróbka, jajka – dodatkowa suplementacja nie będzie potrzeba.
Witamina A – źródło młodości
Procesy starzenia się skóry są związane z jej odwodnieniem. Dlatego warto pamiętać, żeby zadbać o uzupełnienie niedoborów witaminy A, jeśli zauważymy, że skóra zaczyna się łuszczyć.

Previous post Witamina E dla mocnych
Next post Witamina D znajduje się w: