Witamina D – dlaczego zimą mamy jej niedobory?

Na niedobory witaminy D jesteśmy narażeni szczególnie zimą. Dzieje się tak dlatego, że ta cenna dla funkcjonowania organizmu substancja jest wytwarzana pod wpływem promieni słonecznych. Jesienna i zimowa chandra to może być więc skutek niedobór tej substancji, gdyż wpływa ona pozytywnie na ciało oraz na duszę. Rozdrażnienie, zmęczenie, brak koncentracji to mogą być objawy tego, że warto zmienić swoją dietę, szczególnie w okresie zimowym.
Gdzie znajduje się witamina D
Jeśli organizm nie wytwarza wystarczających ilości tej cennej witaminy, należy zadbać o przyjmowanie produktów spożywczych, które nam jej dostarczą. Na pewno o wskazane jest zwiększenie spożycia tłustych ryb, np. makreli czy śledzi. Dobrze jest też pić tran. Witaminę D znajdziemy też w innych naturalnych produktach, jajkach, maśle, śmietanie i wątróbce.
Niedobory witaminy D
Niedostateczne ilości witamy D mogą też negatywnie wpływać na nasz układ kostny. Osłabienie kości szczególnie w przypadku osób w starszym wieku jest groźne. Również należy pilnować, by dzieci spożywały produkty zwierające tą substancję.

Previous post Witaminy ważne dla zdrowia
Next post Groźne niedobory witamin