Groźne niedobory witamin

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważną rolę pełnią w naszym organizmie witaminy i jak groźne w skutkach mogą być ich niedobory. Nieprawidłowa dieta może prowadzić do awitaminozy, czyli schorzenia polegającego na braku witamin w organizmie.
Zadaniem witamin jest wspieranie procesów zachodzących w naszym ciele. Jeśli organizm nie otrzymuje odpowiedniej podaży tych cennych składników, zaczyna zawodzić. Zauważamy niepokojące symptomy związane z pogarszającym się samopoczuciem i zmianami dokonującymi się w wyglądzie. Powinien być to sygnał, by przyjrzeć się naszej diecie i sprawdzić, czy na pewno dostarczamy organizmowi to, czego potrzebuje do prawidłowego działania. Przydatne mogą być gotowe kompozycje witamin i mikroelementów w postaci suplementów diety. Zostały one wyprodukowane z myślą o tym, by dostarczać organizmowi cenne składniki w odpowiednich proporcach.
Bez witamin zawodzą nas podstawowe układy: pogarsza się wzrok, osłabia odporność, narządy nie działają prawidłowo. Warto dbać o odpowiednią ich podaż i oszczędzić organizmowi niebezpiecznych zaburzeń.

Previous post Witamina D – dlaczego zimą mamy jej niedobory?
Next post Witamina D – dlaczego jest tak ważna?