Witaminy a codzienna dieta

Witaminy zostają dostarczane organizmowi wraz z codziennym pożywieniem. Ponieważ pełnią w nim wiele kluczowych funkcji, bardzo ważnym jest, by nasze posiłki były urozmaicone, zdrowe i pełne tych dobroczynnych składników.
O roli witamin w diecie jesteśmy uczeni od dzieciństwa. Wiemy, że jeśli będziemy spożywać bogate w witaminy produkty, zachowamy zdrowie. Niestety, postęp czasu nie oszczędza także żywności, staje się ona coraz bardziej przetworzona i traci cenne składniki odżywcze. Posiłki przygotowywane są w biegu i często brak im fantazji i urozmaicenia. To prosta droga do niedoborów witamin w organizmie.
Witaminy bardzo poważnie wpływają na zdrowie i sprawność intelektualną człowieka. Oddziałują na pracę narządów, stymulują wydzielania enzymów i hormonów, wpływają na stan skóry, paznokci, włosów, decydują, jak przyswajane są inne składniki odżywcze. Nie można pomijać ich ogromnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie posiłków bogatych w dobroczynne witaminy, warto sięgnąć po preparaty multiwitaminowe lub inne suplementy.

Previous post Wielkie Znaczenie witamin
Next post Zdrowa ciąża z witaminami