Gdzie szukać witaminy A

Jej źródłem będą warzywa – szczególnie te, o pięknym, pomarańczowym kolorze – a więc dynia i marchewka. To właśnie ten kolor jest oznaką, że tam beta karotenu, czyli witaminy A nie brakuje. Dlatego spożywanie ich w wystarczającej ilości, poprawia koloryt cery.
Witamina D – jaką pełni rolę
Jedną z najważniejszych witamin, mających niebagatelny wpływ na organizm jest witamina D. Wytwarzana jest ona pod wpływem słońca, tak więc latem, wiosną i wczesną jesienią nie jesteśmy tak narażeni na jej niedobory, jak zimna i jesienią. Nie bez powodu istnieje takie zjawisko, jak jesienna chandra. Niedobory witaminy D wpływają też na pogorszenie nastroju.
Gdzie szukać witaminy D
By zapobiec temu skutkowi, jak i wielu innym , wynikającym z niedoborów witaminy D, konieczne jest uzupełnianie jej braków, szczególnie właśnie zimą. Wtedy trzeba wzbogacić swoja dietę w tłuste, ryby, nabiał, duże ilości jajek, wątróbkę. W tych produktach, znajdziemy tą witaminę. W sytuacji, gdy taka dieta będzie niewystarczająca, zalecane jest przyjmowanie tranu lub suplementów diety.

Previous post Dla kogo witamina D jest szczególnie ważne
Next post Suplementy witaminowe – dla kogo?