Jakie witaminy są nam niezbędne?

Świat witamin jest niezwykle urozmaicony. Łatwo więc pogubić się o zapomnieć, które witaminy są nam tak naprawdę niezbędne. W kilku zdaniach przedstawimy więc te, o których pod żadnym pozorem nie wolno nam zapominać.
Witamina C
Jeżeli zależy nam na tym, aby nie nękały nas infekcje wirusowe i bakteryjne powinniśmy dbać o to, aby w naszym organizmie nigdy nie zabrakło witaminy C. Dzięki niej nie tylko nie chorujemy, ale również nie zapadamy na anemię. Sprzyja ona bowiem wchłanianiu żelaza. Witamina C ma również znaczenie dla pań chcących jak najdłużej zachować młodość – zapobiega bowiem tworzeniu się zmarszczek.
Witamina K
Osoby, które chcą uniknąć uporczywych krwawień, powstawania siniaków i pajączków powinny dbać o to, aby w ich ciele nigdy nie zabrakło witaminy K. To właśnie ona uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi i zapobiega tym samym wylewom krwi do jam ciała. Witaminę tą w sprzyjających warunkach nasz organizm produkuje samodzielnie. Na skutek jednak kuracji antybiotykowej proces ten może zostać zaburzony.

Previous post Suplementy witaminowe – dla kogo?
Next post Witamina C – jak wzmacniać swoją odporność